نصب رادیاتور و شوفاژ و ...

نصب رادیاتور و شوفاژ و عیب یابی و رفع نشتی لوله ساختمان های قدیمی

جهت سفارش و اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید

شماره تماس : 09122721725

ایمیل :sepehrariagroup.com@gmail.com

نصب رادیاتور و شوفاژ و عیب یابی و رفع نشتی لوله های قدیمی

شوفاژ یکی از روش های گرمایشی ساختمانی است، شوفاژ برخلاف پکیج جزو سیستم های گرمایشی مرکزی به شمار می آید، استفاده از رادیاتور شوفاژ در مکان هایی مناسب است که خیلی نیاز به کنترل دما و رطوبت ندارد، چرا که رادیاتور قابلیت تنطیم درجه حرارت و رطوبت محیط را ندارد و میزان نسبی اتاق را کاهش می دهد.

معمولاً سردترین مکان اتاق در نزدیک پنجره ها است و از طریق درزهای آنها امکان نفوذ هوا به داخل اتاق وجود دارد، جایگاه و اندازه ی رادیاتورها با توجه به پنجره ها می توان مشخص کرد، بهترین روش توزیع دما در اتاق و بهترین نحوه ی جبران کسری تابش گرمایی زمانی رخ می دهد که رادیاتورها در زیر پنجره ها نصب گردد، مهندسین بیشتر به این روش تاکید دارند.

کارایی شیر پایین رادیاتورچیست؟

رادیاتورها دارای سه نوع شیر می باشند: اول شیر هوا گیری، شیر برگشت آب و کنترل، شیر پایین رادیاتور همان شیر برگشتی آب است که نقش آن باز گرداندن آب به پکیج رادیاتور است، اغلب چون ما با این شیر کاری نداریم همیشه فکر میکنیم که شیر بی مصرفی است، گاهی به این شیرها، شیر زانویی هم می گویند.

شیر پایین رادیاتور شوفاژ از شیرهای مهم سیستم گرمایشی است، و این شیر نقش بالانس کننده جریان آب در رادیاتورها دارد و وظیفه ی آن مراقبت از جریانات آب در گردش شوفاژ است تا بتواند گرمای متعادلی را ایجاد کند.

گاهی این شیر دارای مشکلاتی نظیر پوسیدگی و یا جرم گرفتگی پیدا می کند که در اثر این پوسیدگی ممکن است که از ناحیه ی اطراف شیر بیرون بزند، در چنین مواقعی باید شیر اصلی را بست و با گذاشتن تشت در زیر محل نشتی منتظر سرویس کاران شد، گاهی وجود این رسوبات باعث شده تا این شیر وظیفه ی خود را به خوبی نتواند انجام دهد و ما به شما توصیه می کنیم که به متخصصین ماهر بسپارید و از خود درمانی بپرهیزید.